Nice Nailantei Leng’ete & Lale Gül | Four Freedoms Meet-up 2022
do 21 apr. 2022 14:45 - 16:30
Middelburg, Zeeland
De Vrijheidscolleges organiseerden samen met de Roosevelt Foundation op 21 april voor het tweede jaar op rij een programma voor jongeren: de Four Freedoms Awards Meet-up.
Lale Gűl overhandigt de Award voor Freedom from Want uit aan de Keniaanse mensenrechtenactiviste Nice Leng’ete.
De Four Freedoms Awards 2022 gingen naar de volgende personen en organisaties:
- De award voor de Vrijheid van Meningsuiting gaat naar de Vietnamese singer-songwriter en strijder voor het vrije woord Mai Khoi Do Nguyen;
- De award voor de Vrijheid van Godsdienst gaat naar de Indonesische oprichter en voorzitter van het Mosintuwu Institute Lian Gogali;
- De award voor de Vrijwaring van Gebrek gaat naar de Keniaanse mensenrechtenactiviste Nice Nailantei Leng’ete;
- De award voor de Vrijwaring van Vrees gaat naar de Turkse niet gouvernementele LGBTI+ organisatie, ÜniKuir. De award zal worden uitgereikt aan de oprichters van ÜniKuir: Melike Balkan en Özgür Gür.
Eerder werd al bekend dat Sviatlana Tsikhanouskaya, leider van de democratische beweging in Wit-Rusland, de International Four Freedoms Award 2022 zal ontvangen.
Dit waren de Vrijheidssprekers:
- Voetballer en activist voor vrede in Oekraïne Evgeniy Levchenko gaat in gesprek met Sviatlana Tshikhanouskaya.
- Jacobine Geel reikt de Award voor Freedom of Religion uit aan Lian Gogali. Tijdens de Meet-up gaan zij in gesprek.
- Lale Gűl overhandigt de Award voor Freedom from Want uit aan de Keniaanse mensenrechtenactiviste Nice Leng’ete.
- Zaïre Krieger overhandigt de Award voor Freedom of Speech and Expression aan singer-songwriter en strijd voor het vrije woord: Mai Khôi Do Nguyen
- Presentator Paul de Leeuw overhandigd de award voor de Vrijwaring van Vrees gaat naar de Turkse niet gouvernementele LGBTI+ organisatie, ÜniKuir.